Príbeh tak ostrý, akoby ho písal život sám.

Opis príbehu môže obsahovať spoilery.

Vivat Slovakia sa odohráva počas divokých 90. rokov vo fiktívnej Bratislave. Čerstvo založený štát sa pretĺka pôrodnými bolesťami.

Ulice ovládajú mafiánske gangy, ktoré svoju silu neskrývajú ani za bielych dní. Výpalné podnikov, výbuchy áut či iné vybavovanie si účtov je na dennom poriadku. Praktiky podsvetia si osvojili aj niektoré vládne špičky, ktoré využívajú mafie na tú najšpinavšiu prácu. Rozdiel medzi tajnou službou a organizovaným zločinom sa stráca. Subjekty, ktoré by mali stáť na úplne opačných stranách zrazu ťahajú za jeden koniec pre mocenské a ekonomické dôvody. Za kratší koniec ťahá iba bežný občan.


Hráč sa ocitá v roli holohlavého tridsiatnika, ktorý pracuje pre tajnú políciu v Slovenskej tajnej službe, STS. Jeho krytie je práca taxikára, ktorá mu umožňuje voľne sa pohybovať mestom a monitorovať závadové osoby z tesnej blízkosti.

Profesionálny slovenský dabing


V hlavnej úlohe budeš počuť Mariána Labudu, zatiaľ čo tvojho kolegu, mladé ucho, nahovára Lukáš Frlajs. Narazíš aj na najznámejšieho imitátora Rasťa Piška či bezpečnostného analytika Milana Žitného.


Mimo dobovej hudby je titulná skladba hry 90s od Strapa a Dja Spinhandz.

„Toto sa tu j🤬e, toto ty nevzdaj, toto už tu nechceme trpieť, tak neseď a hraj.“