Vivat streda #6 » Vivat Slovakia | videohra z divokých 90. rokov

StartLab odmeny v hre - Vivat streda #6

Vivat streda #6

Začiatkom roka 2022 sme s malou dušičkou spustili crowdfundingovú kampaň, aby sme mohli pokračovať vo vývoji tejto veľkohry. Dodnes sme nesmierne vďační za každú podporu vo forme StartLab odmeny a ako najlepšie to dokazovať, než pravidelným prezentovaním, čo všetko sa nám darí tvoriť. Nebyť StartLab podporovateľov - nebyť teba, nečítaš dnes tento text. Úprimne ďakujeme! 💕

Výroba Vivat Slovakie pokračuje v plnom prúde aj cez leto, keďže si samozrejme všetci uvedomujeme, že nikoho nebaví čakať. Ani nás, tiež to už chceme konečne hrať! 😅 Preto, ak sa cítiš na modelovanie či inú pomoc s urýchlením vývoja hry – poď do toho. Ako uvidíš v dnešnej Vivat Strede, urobili tak už mnohí. Vitaj v tíme Vivat! 🤗

HerrRoman, Roman Lipka

Ľudové námestie - Bratislava - Nové Mesto

 

O Petržalke spieval už asi každý raper a o Ružinove aspoň Gleb. Ale kto bude reprezentovať Nové Mesto? Ľudové námestie či „Luďák“, relatívne zašitá oblasť pri Kukurici a OC Slimáčiku, si našla miesto aj v našej virtuálnej Bratislave na jej samom rohu. Vďaka mape z dávnejšej Vivat Stredy budeš vedieť, kam sa v hre vybrať, aby si tento rožtek, na ktorom robil hotový zástup ľudí, preskúmal či preskúmala 🔎.

- Orchalon, Sandra, Yokel, BigN a Molotov cocktail

Aeron A36

 

Pôvodne pražský výrobca lietadiel zabŕdol aj do úžitkových vozidiel. Dodávky a nákladiaky pod touto lokálnou značkou tvorili veľkú časť vozového parku Slovenska po dlhé roky. Určite aj preto, lebo sú doslova nesmrteľné. Vo Vivat Slovakia tieto nádhery nájdeš vo viacerých variantoch podľa toho, na aké všetky sa náš Ivan odváži.

- Ivan Mitter

StartLab odmena - bytovka

 

Jedna z odmien na StartLabe bolo vymodelovanie vlastného domu, paneláku či obchodnej prevádzky. Podporovatelia si tak do hry mohli umiestniť svoj bar, kaderníctvo či tetovací salón. Rovnako tak si mnohí vybrali túto odmenu, aby sa vo Vivat Slovakii mohli pozrieť pred svoj dom. Nezáleží, že objekt sa v realite nenachádza v Bratislave, vieme ich do hernej mapy umiestniť vždy prirodzene. Príkladom je aj táto bytovka, pôvodom z Čiech 😊.

- Nikol Poláková

StartLab odmena - vlastné NPC

 

Zrejme najobľúbenejšia StartLab odmena bolo vyhotovenie vlastného NPC (non-playable character), čiže chodca, podľa vlastnej fotografie. Náš charakter dizajnér Jakub na tvoje fotky používa program Character Creator s pluginom Headshot, ktorý je v najnovšej verzii obohatený o umelú inteligenciu. Je to teda v dobrých rukách. Keď sa nad tým ale zamyslíme, bude to rozhodne unikátny zážitok stretnúť v meste svoje NPC. Budeš sa k nemu chovať jemne či mu rovno škorpiónom prevŕtaš čelo? 🤔

- Dielo Tai, Jakub

StartLab odmena - vlastná grafika

 

Startlab odmena vlastná grafika vo Vivat Slovakii sa dala využiť rôznymi spôsobmi. Či už odkazom svojej milej, vlastným grafitom, odprezentovaním svojho umenia alebo vloženie loga firmy. Podporovateľom schvaľujeme takmer každú grafiku, ktorá neobsahuje reálnu fotografiu ľudí alebo nenarúša lore 90. rokov. Posúď niektoré ukážky 😍.

- Herr Roman, Roman Lipka

Weapon wheel - výber zbraní

 

Aby príjemne fungoval hráčsky výber zbraní na myši aj ovládači, múdre vývojárske hlavy vymysleli tzv. weapon wheel. Mithy ho preto zvolil aj do Vivat Slovakie a rovno ho pomocou custom shaderu a uniťáckeho UIToolkitu aj vyrobil. Otázka je, či ho zvoliť aj na výber rádia ako vo veľkých zahraničných open worldoch 🤔

- Mithy, Samuel Potisk

Hradný kopec

 

Prerobiť či neprerobiť? Shakespearovskú otázku som si položil, keď som si pred dvomi týždňami vzal na starosť prerobenie modelu Bratislavského hradu. Áno, toho hradu, ktorým sme v teaser traileri predstavili začiatok vývoja hry Vivat Slovakia. Išlo o jeden z absolútne prvých modelov v hre. Od septembra 2021, kedy som model pripravoval, sa moje modelárske zručnosti značne posunuli a preto považujem za správne ich zužitkovať na tento remaster. Spoločne s ním pripravujem rovno celý hradný kopec s terénom, hradbami a cestičkami vedúcimi k hradu.

- Captain Aren, Jaromír Miko

Kostol Navštívenia Panny Márie

 

Kostol navštívenia Panny Márie je ďalšia krásna, ale aj jedinečná budova Starého Mesta. Pritom jej polohotová in-game verzia s krásou doteraz nemala nič spoločné. Ide o druhý model z tejto Vivat Stredy, ktorý bolo možné vidieť v teaser traileri z roku 2021 a nutne potreboval dámsku ruku. Nie som síce baroková sochárka, no kostol sa snažím namodelovať čo najdetailnejšie, aj keď mi to ide trochu pomalšie, no záleží mi na tom, aby vyzeral čo najviac ako reálna stavba.

- Nikol Poláková

DUB banka - Obchodná ulica

 

Pamätáš ešte na procedúralnu Obchodnú ulicu z Vivat Stredy #5, kde sa BigN pochválil technológiou procedurálne generovaných budov? Aj medzi ne je nutné občas dopĺňať ručne modelované budovy, aby sa hráč cítil ako na správnom mieste. Legendárne schody a naozaj špecifický oblý tvar sú vynikajúci príklad. Asi takto by sa dala definovať táto budova na Obchodnej ulici, ktorej tvorbou som sa posledné dni zaoberal. Črty sú na prvý pohľad jednoduché, no v skutočnosti ukrýva mnoho detailov. Ozaj - vieš, že ešte v roku 1945 niesla Obchodná meno Molotovova ulica? Určite sa s touto vedomosťou piatok pochváľ kamošom, ak sa tu náhodou večer ocitneš. Možno aj na legendárnych schodoch pri bankomate 🙂

- BigN, Dominik Lopušný

OC Slimáčik

 

Tentokrát som pracoval na obchodnom centre Slimáčik, ktoré bolo až do roku 1996 diametrálne odlišné, od toho v súčasnosti. Dnes sa budova absolútne nepodobá pôvodnému architektonickému návrhu z ktorého som pri modelovaní vychádzal a popravde som názoru, že súčasná podoba je hrozná. Budova ma prekvapila aj svojím nezvyčajným okrúhlim tvarom. Pracovalo sa mi na nej dobre a nenarazil som na žiadne komplikácie. Najviac náročnou častou boli točité schody, ktorými sa dalo vystúpiť na ďalšie poschodie tohto nákupáku pred tým, než sme tu mali veľké obchodné domy. V strede sa nachádzala fontána, v ktorej sa počas leta, podľa dobových fotiek, kúpali deti. Fontána v súčasnej podobe slimáčika-máčika úplne zanikla a tak sa v nej už nikto neomáča. Ináč, mali sme v tíme Vivat dilemu či vytvoriť túto pôvodnú - do 1996 – verziu, alebo spraviť už tú dnešnú, ktorá stojí od konca 90. rokov. Daj nám na socials či Discorde vedieť či sme zvolili správne.

- Mejtus, Matúš Černák

Ťava na Štrkovci

 

Kto vyrastal v Bratislave v okolí Štrkoveckého jazera musí poznať legendárnu preliezku v tvare ťavy. Decká z nej padali do piesku už v 70. rokoch a so svojimi hrbmi sa tam hrdí dodnes. Jasné, je to drobná záležitosť, ale pre atmosféru virtuálnej Bratislavy veľmi dôležitá.

- Molotov cocktail, Michal Jakabčic

Wishlistni hru Vivat Slovakia

Mať pripravovanú hru vo wishliste je pre vývojárov to najdôležitejšie. Počet ľudí, ktorí si hru Vivat Slovakia pridá do zoznamu prianí je častokrát zásadné pre potenciálnych partnerov, ale aj pre nás, aby sme vedeli odhadnúť reálny dopyt po hre. Takže ak sa ti to doteraz nechcelo riešiť, je ideálny čas pridať Vivat Slovakia do wishlistu na Steame. Úprimne ďakujeme!

Wishlistni hru Vivat Slovakia

Ak ťa takáto forma vývojárskych denníčkov baví a chceš aby Vivat Streda pokračovala, najlepšie ako nám o tom môžeš dať vedieť je komentárom alebo lajkom na

Ďakujeme za záujem!

Team Vivat

Máš prečítané všetky zápisky z vývoja?