Vivat streda #7 » Vivat Slovakia | videohra z divokých 90. rokov

Už 14 týždňov u nás v kuchyni - Vivat streda #7

Vivat streda #7

Je to neuveriteľné, ale šťastná sedmička sa dostala aj ku očíslovaniu dielu Vivat Stredy. Znamená to, že ti prinášame zákulisie z vývoja Vivat Slovakie nepretržite už 14 týždňov. Každú prvú stredu takýto obsiahli článok a každú druhú video s highlightmi z danej Vivat Stredy. Posledné video 60 sekundovky Vivat Stried sú dokonca opradené gameplayom, pričom sa snažíme po hernej mape jazdiť vždy novo pridaným vozidlom 🚗. To, že vo Vivat Stredách ukazujeme viac a viac priamo z hry naznačuje, že ide do tuhého!

Dnešná Vivat Streda je zameraná čisto na modely, no aspoň takto v perexe vzdajme hold našim programátorom Samuelovi Potiskovi, Mithymu za vyriešenie drastického problému s optimalizáciou budov, ktorý vznikol z dôvodu, že sme pôvodne predpokladali, že ich bude oveľa menej a Jakubovi Molitorovi, Macicke, ktorý stihol prerobiť tutoriálovú misiu do nového mission systému predtým, než odcestoval na zaslúženú dovolenku. Kubo, uži si číre more a pokoj od errorov a warningov! 🏖️ Sťažovala sa mi Unity, že už teraz jej chýbaš.

HerrRoman, Roman Lipka

Národna rada SR - Fáza III.

 

Budova Národnej rady Slovenskej republiky bola jedna z najťažších a najzložitejších vecí, akú som kedy modeloval. Textúry som si vyrobil z vlastných fotografií parlamentu a nie z databánk, čiže vizuál je jedna ku jednej. Je to obrovsky projekt na ktorom som pracoval dlhé hodiny denne a nočne, každý deň vrátane víkendov. Snažil som sa čo najviac, aby môj výtvor vypadal ako v realite. Dbal som na detaily a drobnosti, aby som oživil prostredie mapy. Dúfam, že sa ti moja práca bude páčiť a keď sa v hre s Milanom po objekte budeš prechádzať, nadobudneš pocit že si naozaj pri budove parlamentu. Niektoré veci som na model nemohol umiestniť kvôli tomu, že vznikli v neskoršom období, ako sa odohráva dej. Po dokončení budovy si doprajem zaslúžené voľno s pivečkom v ruke 😎. Konečne sa vyspím a naberiem nové sily, aby som sa mohol pustiť do ďalšej práce, ktorú si taktiež spravím s maximálnym úsilím.

- Andrej Supek

Hradný kopec - Fáza II

 

Prerobím hrad, povedal som. Bude to ľahké, myslel som. Žarty bokom, odkedy som pracoval na modeli Bratislavského hradu v roku 2019, nabral som väčšie skúsenosti, pokročili technológie a spolu s tým aj kvalitatívne štandardy na modely v hrách. Pôvodný Bratislavský hrad dnešné štandardy nenapĺňal a preto bolo len správne, sa naňho pozrieť znova. Spravil som si oveľa väčší rešerš prostredia, než v minulosti a pustil som sa do čo najdetailnejšieho spracovania hradného kopca. Rozsiahle hradby, brány aj veže. A samozrejme historická žltá fasáda, ktorú som spracoval z archívnej fotografie. Odporúčam spraviť si výlet na hradný kopec v realite a po vydaní aj vo Vivat Slovakii a porovnávať! 😉

- Captain Aren, Jaromír Miko

Štúrova 5 - final fáza

 

Miriam prispela ku zrýchleniu vývoja Vivat Slovakie svojou prácou na rožnej budove v centre mesta. Jej počiatočný WIP model nám predviedla v jednej zo starších Vivat Stried a dnes sa môžeš pokochať jeho finalizovaným stavom vrátane fake interiérov, LODov a hlavne vložením do mapy. Za zmienku stojí aj nádherné sa povenovanie s detailmi rímskych reliéfov. Miri ďakujeme!

- Miriam Kulacsová

Aeron A36 - final fáza

 

Nákladné vozidlo Aeron A36 sa dočkalo svojich variácií aj implementácie do hry. V nedávnej Vivat Strede sme možné variácie pre tento voz natienili a tak sa Ivanovi za ten čas podarilo vozidlo technicky dokončiť a to rovno v štyroch verziách. Išlo ináč o vozidlo, po ktorom sme pokukovali už pri projekte Vivat Sloboda. Hlavné je, že sme sa ho dočkali 😊.

Ivan Mitter

Wishlistni hru Vivat Slovakia

Mať pripravovanú hru vo wishliste je pre vývojárov to najdôležitejšie. Počet ľudí, ktorí si hru Vivat Slovakia pridá do zoznamu prianí je častokrát zásadné pre potenciálnych partnerov, ale aj pre nás, aby sme vedeli odhadnúť reálny dopyt po hre. Takže ak sa ti to doteraz nechcelo riešiť, je ideálny čas pridať Vivat Slovakia do wishlistu na Steame. Úprimne ďakujeme!

Wishlistni hru Vivat Slovakia

Meteorit

 

112. To v 90-tych rokoch nebolo číslo tiesňovej linky, ale počet pasažierov, ktorých mohla po nie až tak krásnom modrom Dunaji prepraviť futuristická loď typu Meteorit. Dnes sa už neplavia, kedysi však museli svojim výzorom a rýchlosťou upútať nejedno dieťa. Jeden z týchto krásnych vizuálov od blaueho zobrazuje aj ukážku, ako sa Meteorit vyvíjal pôvodne z concept artu Sergiu.

Model: Mário J. Reis, blaue

Concept art: Sergiu Camberea, Sergiu

Hotel Junák

 

Hotel Junák aka Ružinovský Titanic, ležiaci na brehu Štrkovca, bol postavený ešte za čias Československa a neskôr spájaný s mafiánskymi drámami kvôli jeho bývalým prenajímateľom z 90. rokov. Tvorí ideálny výhľad na Štrkovecké jazero a jeho okolie. Lízla V súčasnosti budova chátra, keďže sa jej nedostalo dlho očakávanej rekonštrukcie alebo renovácie. Dodnes z nej preto sála socialistická architektúra týčiaca sa nad jazerom plného chlebom prekŕmených labutí. Geometricky budova náročná nebola, prekvapila ma však svojou veľkosťou. Pri jej vytváraní som nenarazil na žiadne komplikácie, takže všetko šlo plynulo. Exteriér budovy je obložený béžovými kachličkami a po obvode strechy má modré plechy, ktoré spolu tvoria zaujímavú farebnú kombináciu, do ktorej by si dnes zrejme svoj hotel nikto neošatil.

- Matúš Černák, Mejtus

Ludwigov mlyn

 

Z dnešného Trnavského mýta je možné zahliadnuť vysokú budovu, ktorá tam ako keby nepatrila. Je to bývalý najväčší parný mlyn v starom Prešporku pričom dnes sa používa z neho iba hlavná časť v novom bytovom komplexe. Postavili ho chovatelia prasiat, pre ktoré mohli efektívne mleť potravu. Keď pôjdeš nabudúce okolo, môžeš pomachrovať, že vieš, že hentá divná budova bola pôvodne mlyn 😉.

- Damián Krúpa, DamianusMagnus

Ružinovský panelák

 

Jedná sa o môj druhý model do hry a musím povedať, že tento panelák bol pre mňa naozaj výzva. Neustále som robil chyby, ktoré som musel postupne stále opravovať. Naučil som sa ale vďaka tomu zaujímavé modelovacie triky, ktoré mi do budúcna určite uľahčia prácu. Jedná sa o panelák z Ružinova, ktorý si asi každý Ružinovčan pamätá 😄 . Panelák dostal aj farebné varianty, modrá, žltá a zelená. Verím, že model vo finálnej hernej podobe bude do prostredia výborne zapadať.

- Adam Lazar, Adamos

Policajná búdka

 

Pamätníci spozorneli. V časoch, keď policajti nemohli sledovať dopravnú situáciu na veľkých dopravných uzloch pomocou kamier, mali svoje policajné búdky. Z dobových fotografií sme našli umiestnenie týchto rozhľadní na dvoch lokalitách, Račianske mýto a Šafarikovo námestie. Ak patríš medzi tých, čo si pamätajú doby minulé a spomenieš si, že ťa zelený strážili aj z iných miest, daj nám o tom určite vedieť 📧.

- Molotov cocktail, Michal Jakabčic

Ak ťa takáto forma vývojárskych denníčkov baví a chceš aby Vivat Streda pokračovala, najlepšie ako nám o tom môžeš dať vedieť je komentárom alebo lajkom na

Ďakujeme za záujem!

Team Vivat

Máš prečítané všetky zápisky z vývoja?