Vivat streda #8 » Vivat Slovakia | videohra z divokých 90. rokov

Ružinov sa rozrastá - Vivat streda #8

Vivat streda #8

Na pripomenutie – v hernej mape Vivat Slovakie navštíviš Petržalku, Staré Mesto, Nové Mesto, Prístav a Ružinov. Posledná spomenutá mestská časť je aj pre Team Vivat herne najvzdialenejšou lokalitou, keďže sme začali tvoriť mapu od Petržalky. Každému pozornému očku, ktoré pravidelne sleduje Vivat Stredy, určite neunikla stále hustejšia prezentácia ružinovských objektov. Deje sa to samozrejme preto, lebo práve Ružinov sa nám poslednú dobu zapĺňa viac a viac. Osobne sa neviem dočkať momentu, kedy ti ukážeme objektami 10km² vyplnenej hracej plochy.

HerrRoman, Roman Lipka

Štrkovecké jazero

 

Nejakú tú Vivat Stredu dozadu sme spomínali, že v hre nájdeš Ružinov. A hoci je oproti realite zmenšený, bol by hriech z neho vynechať Štrkovecké jazero resp. Štrkovec. Síce sa v ňom neodporúča plávať, ale zato ponúkal Ružinovčanom veľa iných aktivít. Deň začali minigolfom ako správni rýchlo kvasený zbohatlíci z 90. rokov, následne nechali deti jazdiť na motokárach, dobré časy zapili v neďalekej krčme a nadobudnuté promile nechali mladé manželky vybehať na antuke, ktorá sa tiahne pozdĺž takmer celého jazera. A mimochodom, s tou rohovou bytovkou nad garážami máme mnohí z tímu Vivat nejakú spomienku. Nezabudni sa v komentároch na socials či Discorde podeliť o tu svoju 😊

- Jaromír Miko, Captain Aren

Čln

 

Lode a lodnú dopravu mám rád už odmalička. Preto som sa potešil, že modelujem práve tento čln. Model je inšpirovaný mojimi spomienkami na podobné člny, aj čo sa farebnosti týka.

- Michal Jakabčic, Molotov cocktail

Mikulášska ulica

 

Mojim najnovším dokončeným modelom bol blok budov na Mikulášskej ulici. Výzvou bol najmä nerovný terén, s ktorým sa mi ale podarilo popasovať. Modelovalo sa mi pomerne ľahko, aj keď nájsť si čas bolo posledné týždne dosť náročné. Tento blok nebol mojim prvým ani posledným modelom v tejto časti mapy, a preto sa veľmi teším keď si aj po tejto „svojej" ulici zajazdím vo virtuálnej Bratislave. 😄

- Michal Slavkov, Michal805

Outfity hlavnej postavy - Milan

 

Popri neustálom prezentovaní modelov či technických noviniek sme nezabudli ani na príbehové misie. Milan, hlavná postava hry Vivat Slovakia dabovaná Mariánom Labudom sa ocitne v najrôznejších situáciách inšpirovanými skutočnými udalosťami 90. rokov. Aby si si príbeh Vivat Slovakie naplno užil či užila, nebudeme v rámci misií prezrádzať nič konkrétne, zažiješ si to už o pár mesiacov na vlastnej koži 😉.

- Jakub, DieloTai

Milan v civilnom

Milan v civile Vivat Slovakia
V civile budeš brázdiť Bratislavu ako taxikár.

Milan v obleku

Milan v obleku Vivat Slovakia
Na nevhodné situácie iba vhodne oblečený.

Milan ako vojak

Milan ako vojak Vivat Slovakia
Všetci máme nejakú minulosť.

Milan v kukle

Milan lúpež vo Vivat Slovakia
Pri niektorých fuškách radšej inkognito.

Milan v spodkách

Milan v spodkách Vivat Slovakia
Starí mládenci vyzerajú takto, dámy prepáčte.

Chrám sv. Mikuláša aka Pod hradom na schodoch

 

Vidíme sa pri Chráme sv. Mikuláša asi ešte nikto nepovedal. Keby ti ale namiesto toho poviem, že sa stretávame na schodoch pod hradom, zrejme vieš. Ide o známe bratislavské miesto, kde mnohí študenti zažili nejednu pijatiku, prvé lásky, prípadne tu kde-kto skúšal hrať na gitare s výhľadom na mesto. Ide o jednu z lokalít, ktorú nemusíš poznať po mene, aby si vedel, kam máš prísť.

- Jaromír Miko, Captain Aren

Vežiak typu BA

 

Niekto vidí obyčajný panelák, ja vidím označenia ako BA-NKS, P1.14 či P1.15. Podľa týchto skratiek viem, aký tvar má tá-daná bytovka. A zatiaľ čo Petržalka je plná týchto troch, v iných častiach mesta nájdeš bytovky iných formátov. Konkrétne táto, na ktorú môžeš natrafiť pri Kukurici v Novom Meste či o niečo ďalej v Ružinove, nesie označenie "BA" a vyznačuje sa panelmi so šírkou 3,9 metra, výškou 3 metre, 12 poschodiami a takmer kockovým tvarom. Choré, čo zo mňa vývoj Vivat Slovakie urobil 😵.

- Jaromír Miko, Captain Aren

Wishlistni hru Vivat Slovakia

Mať pripravovanú hru vo wishliste je pre vývojárov to najdôležitejšie. Počet ľudí, ktorí si hru Vivat Slovakia pridá do zoznamu prianí je častokrát zásadné pre potenciálnych partnerov, ale aj pre nás, aby sme vedeli odhadnúť reálny dopyt po hre. Takže ak sa ti to doteraz nechcelo riešiť, je ideálny čas pridať Vivat Slovakia do wishlistu na Steame. Úprimne ďakujeme!

Wishlistni hru Vivat Slovakia

Gerlach 160 Elegance

 

Ikonický sedan zo 60. rokov so svojim oblým aerodynamickým tvarom prináša kus rôznorodosti do prevažne hranatej dopravy v hernej Bratislave. Výstredný model Gerlachu v type 160 Elegance sa zaradil medzi ikony európskej klasiky. Sto šesťdesiatka sa pôvodne objavila ako koncept Sergia Cambereu, a teraz ju do hrateľnej podoby priniesol Mário J. Reis', blaue.

- Mário J. Reis', blaue

Poľský inštitút

 

Poľský inštitút je jedna z budov, ktorá bude v našej hre tvoriť trojicu budov spolu s bývalým KC Dunajom a Ministerstvom kultúry. Tie spoločne dopĺňajú Námestie SNP. Osobne považujem vytvorenie tohto námestia a jeho súčastí za skutočne špecifický task, keďže sa tu nachádzajú stavby, ktoré neodmysliteľne ku Bratislave patria, no zároveň musím robiť rozhodnutia, ktoré budovy vynechať, keďže mapa nie je v pomere 1:1. Pre všetkých, ktorí už „na Poľský inštitút“ volali taxík – buďte pokojní, ten sa do hry dostal.

- Dominik Lopušný, BigN

Ministerstvo kultúry SR

 

Dnes už zmienené Ministerstvo kultúry vedľa Pošty 1 je zatiaľ len vo veľmi rannej fáze tvorby, avšak už teraz si dovolím tvrdiť, že sa bude jednať o skutočne podarenú stavbu. Medzi svojich dvoch bratov, Poľského inštitútu a KCčka, dokonale zapadne. Osobne považujem za výzvu napodobniť ornamenty, špecifické dvere a dokonca je na mieste spomenúť, že sa jedná o multi-user task, keďže pre túto budovu vznikne aj custom socha v spolupráci s našim character dizajnérom Dielo_Taiom, ktorý v dnešnej Vivat Strede tak krásne ošatil Milana, našu hlavnú postavu. 🙂

- Dominik Lopušný, BigN

Dom kultúry Ružinov

 

Dom kultúry v Ružinove sa mi na prvý pohlaď zapáčil kvôli farebnosti materiálov použitých na stenách budovy. Červené steny prízemia a zvyšok poschodí pokrytých plechom tvoria, aspoň pre mňa, peknú farebnú kombináciu. Vyčnievajúce časti prízemia dodávajú pôdorysu budovy neobyčajnosť. Pri spracovaní budovy do virtuálnej podoby som nenarazil na žiadne komplikácie. Vidíme sa dnu na ďalšej AnimeSHOW?

- Matúš Černák, Mejtus

Inštitút Bankového Vzdelávania NBS

 

Jedná sa o môj tretí model do Vivat Slovakie a musím povedať, že ide zatiaľ o najkrajšiu budovu, čo som doteraz robil! Konečne som nerobil také veľké chyby, aké som robieval predtým. Som naozaj rád, že je konečne vidno, že sa v modelovaní naozaj zdokonaľujem. Jedná sa o budovu Inštitútu Bankového Vzdelávania NBS. Má trošku modernejší vzhľad, no verím, že napriek tomu perfektne zapadne do dobovej Bratislavy.

- Adam Lazar, Adamos

Zbrojnica - StartLab odmena

 

Budova zbrojnice je jedna zo StartLab odmien a v skutočnosti sa nachádza na druhom konci Slovenska. Samozrejme, nie je problém jej vybrať ideálne miestečko vo virtuálnej Bratislave. Keď si spred ňu pôjdeš „požičať“ hasičské auto, spomeň si, že aj vďaka nej mohla Vivat Slovakia vznikať. Síce je budova svojim tvarom jednoduchá, dal som si záležať na výbere textúr, ktoré na model použijem, aby som sa čo najviac priklonil ku reálnej podobe stavby. Team Vivat týmto pozdravuje do Prešova! 🚒 👨‍🚒

- Matúš Černák, Mejtus

Nákupné Stredisko Jadran

 

Ďalší objekt čo modelujem už v dnešnej dobe nestojí, lebo ju nahradili novým nákupným strediskom. Pri modelovaní tejto budovy som zistil dosť desivých informácií o tom, čo sa 90. rokoch na tomto mieste dialo. Skús si hodiť do Google obrázkov „bomba v bratislavskom Jadrane“. Budova je na modelovanie pomerne jednoduchá, no naopak náročná na polygóny, takže kvôli optimalizácii bude výzva ju zredukovať na prijateľnú úroveň. Na objekte pracujem už pomaly druhý týždeň a základná geometria sa blíži ku finále, ostáva mi ešte doriešiť vnútrajšok budovy a textúrovanie. Finálny krok budú textúry na ktoré sa vždy teším aj neteším... 😅

- Damián Krúpa, DamianusMagnus

Ak ťa takáto forma vývojárskych denníčkov baví a chceš aby Vivat Streda pokračovala, najlepšie ako nám o tom môžeš dať vedieť je komentárom alebo lajkom na

Ďakujeme za záujem!

Team Vivat

Máš prečítané všetky zápisky z vývoja?